بررسی چندین مورد از اشتباهات رایج در خصوص بازسازی ساختمان

نگهداری بنا و تغییرات نیازهای خانواده در خصوص نوسازی خیلی از افراد را در اجرای بازسازی مجاب می کند. در بسیاری از موارد عملیت بازسازی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و برآورد هزینه صورت می گیرد که  این اشتباهات سبب آسیب رساندن و کاهش کیفیت اجرای پروژه خواهد شد.

از جمله اشتباهات رایجی که برای انجام بازسازی ساختمان صورت می گیرد عبارتند از:

دلایل نامشخص برای بازسازی

قطعا برای انجام هر کاری سوالاتی در ذهمان ایجاد می شود. که چرا مایل به انجام این کار هستیم آیا حاضر هستیم برای  تغییر قسمت هایی از خودمان و نوسازی آن ها هزینه کنیم؟ آیا با در نظر شرایط اقتصادی قادر به پرداخت هزینه های اضافی و احتمالی هنگام اجرای پروژه هستیم؟ آیا سلیقه شخصی و ایجاد نمایی زیبا ما را وادار به انجام این کار کرده و یا به دلیل فرسودگی قسمت های مختلف ساختمان دست به این کار می زنیم؟ و… ارزیابی این گونه دلایل و دیگر سوالاتی که در ذهمان به وجود می آید کاری بسیار حساسی بوده و باید با در نظر گرفتن تمام مسائل قاطعانه تصمیم گیری کرد.

تخمین نادرست هزینه های اجرای بازسازی

پیش از شروع انجام کار تمامی متریال ها و قیمت های مصالح و دیگر هزینه های لازمه را می بایست فهرست کرد و یا اگر توانایی همچین کاری را ندارید از متخصصین و مشاورینی که در این زمینه تخصص کافی را دارند کمک بگیرید تا راهنمایی تان کنند. لازم به ذکر است که با در نظرگرفتن بودجه کار را به طراحی و کارشناسی بسپارید که با بودجه در نظر گفته شما تمامی مراحل انجام پروژه را به انتها برساند.

تداخل پروژه با هزینه های برآورد شده

برای اجرای بازسازی ساختمان معقول است هر آنچه که برای نوسازی و تغییرات ساختمانی به همراه متریال های دلخواه در ذهنمان شکل گرفته با مجری و کارشناس ساختمان در میان گذاشته شود. زیرا در صورتی که برنامه ریزی انجام شده و با بودجه در نظر گرفته شما هماهنگی نداشته باشد سبب بهم ریختن تعادل در اجرای پروژه شده و در تیجه نتیجه معکوسی بر خلاف آنچه که در ذهنکان نقش بسته بود به دنبال خواهد داشت.

تنظیم قرار داد بدون ارزیابی درست

همانطور که در مقاله پیمانکاری ساختمان در مورد ویژگی های یه مجری مناسب برای انجام پروژه مطرح کردیم انتخاب فردی مناسب و متخصص با در نظر گرفتن پروژه های انجام شده توسط وی امری ضروری ست تا شناخت کافی در مورد مجری و نحوه انجام فعالیت های او پیدا کرده و با خیالی آسوده فعالیت های اجرایی را به او محول کنیم زیرا با انتخاب نامناسب زمان و هزینه بیبشتری را با نتیجه نادرست صرف خواهد شد.

به کار بردن سلیقه شخصی در بازسازی

چنانچه برای بازسازی تنها سلایق شخصی را در نظر بگریم و از آن ها تبعیت کنیم ممکن است در در آینده با فروش ملک بازسازی شده به مشکل برخورد کنیم  به همین منظور بهتر است از به کار بردن تم های شخصی خودمان و سلایق شخصی در رنگ آمیزی اجتناب کنیم  و فضا را مبتنی بر دکوراسیون عام داخلی و تناسبات فضا تغییر دهیم و گرنه برای فروش ملک می بایست هزینه های بیشتری برای بازسازی مجدد متقبل شویم.

بازسازی بر اساس مد روز

تبعین های از مدهای روز برای زیباسازی و دکوراسیون های داخلی کار منطقی و عاقلانه ای نیست چرا که ممکن است جریانات روز و مدهای امروزی کوتاه مدت باشد و یا به صورت مداوم در حال تغییر باشد به همین سبب نباید سبک های طراحی روز را مبنای تغییرات اصلی و یا فرعی در انجام پروژه قرار بدهیم.

تفکر نادرست در مورد بازسازی

بعضی از افرا د بر این باورند که با بازسازی ساختمان می توانند همه چیز را تغییر بدهند و فضا را به فضای دیگری تغییر بدهند و سبکی به کل متفاوت را برای منزل خود ایجاد نمایند. لازم است که حتما برای طراحی همه جانبه با کارشناس و متخصص در اسین زمینه مشاوره کنید و پس از آن برای انجام بازسازی ساختمان تصمیم بگیرید.

نادیده گرفتن ایمنی در کار

بهتر است قبل از شروه پروژه به طور کامل نقشه طراحی شده را کامل بررسی کرده و برای جلوگیری از خطرات احتمالی و یا ایجاد خسارت به مشاوره با طراح و متخصص اجرا بپردازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =