امروزه در بازسازی ساختمان ها از متریال هایی نظیر کاغذ دیواری به وفور استفاده می شود. کاغذ دیواری دارای طرح ها و مدل های مختلفی بوده و از این رو می توانند نقش به سزایی در بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشند. تنوع در مدل ها و طرح های این محصول به گونه ای است می تواند مورد پسند هر سلیقه ای قرار گیرد.

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند که برای فضاهای گوناگون طراحی شده اند در این متن به انواع کاغذ دیواری ها اشاره می کنیم تا افرادی که قصد استفاده از این متریال را برای بازسازی ساختمان خود دارند، به راحتی بتوانند کاغذ دیواری مد نظر خود را انتخاب کنند.

1-کاغذ دیواری کاغذی: این نوع کاغذ دیواری ها به راحتی پاره می شوند و توصیه می شود که از این نوع در اتاق کودک استفاده نشود. همچنین توجه داشته باشید که برخورد مبلمان یا وسایل دیگر به این نوع کاغذ دیواری می تواند به آن آسیب وارد کند.

2-کاغذ دیواری نانو: این نوع کاغذ دیواری ها به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو قیمت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری های دیگر دارند. معمولان این نوع کاغذ دیواری ها عایق صدا و گرما نیز هستند، همچنین به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو هرگز دوده و کثیفی را به خود نمی گیرند. یکی دیگر از ویژگی های این کاغذ دیواری ها مقاومت بالای آن ها است به همین دلیل توصیه می شود در بازسازی های ساختمان از آن ها استفاده کنید.

3-کاغذ دیواری های بافت دار: جنس کاغذ دیواری های بافت دار یامخملی، پارچه ای است. این نوع کاغذ دیواری ها به دلیل بافت مخملی که دارند معمولا قابل شستوشو نیستند. طرح های آن ها عمدتا کلاسیک است و در این مدل از کاغذ دیواری ها بیشتر از رنگ های تیره استفاده شده است. اگر سعی دارید طراحی کلاسیک را در فضای مد نظر خود اجرا کنید، توصیه می شود از این نوع کاغذ دیواری استفاده کنید.

کاغذ دیواری سه بعدی: این نوع کاغذ دیواری ها از فاصله چند متری کاملا برجسته به نظر می آید. از این رو می توان با استفاده از نور پردازی های مختلف و استفاده از طرح های متفاوت نمای خاصی به دیوارها داد. کاغذ دیواری های سه بعدی قابل شست و شو هستند و از طراحی های بی نظیری بهره می برند. باید بدانید که این نوع کاغذ دیواری ها قیمت بالاتری نسبت به نمونه های دیگر خود دارند.

در متن بالا به تعدادی از انواع کاغذ دیواری ها اشاره کردیم، اما باید بدانید که این متریال دارای انواع بسیاری است و ما تنها به تعدادی اشاره کردیم که در بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون بیشترین استفاده را دارند.

انتخاب کاغذ دیواری در بازسازی ساختمان

این نکته را در نظر داشته باشید که برای انتخاب کاغذ دیواری تنها جنس یا مدل آن نیست که اهمیت دارد بلکه فضایی که شما در نظر دارید نیز برای انتخاب انواع کاغذ دیواری ها بسیار مهم است.

باید در هنگام بازسازی ساختمان و استفاده از کاغذ دیواری به متراژ فضاهای مورد نظر توجه فراوانی داشته باشیم.

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

از آنجایی که سالن پذیرایی تقریبا بزرگترین فضای منزل تلقی می شود معمولا از کاغذدیواری های طرح دار استفاده می کنند. این نوع کاغذ دیواری ها اگر تیره باشند فضای شمارا کوچک تر نشان می دهند و به طور کلی می توان گفت که کاغذ دیواری های تیره و شلوغ باعث می شوند فضاهای بزرگ، کوچک به نظر بیایند. همچنین در نظر داشته باشید که انتخاب کاغذ دیواری رنگ روشن باعث می شود که فضا بزرگ تر و اصطلاحا باز تر به نظر بی آید.

انتخاب کاغذ دیواری اتاق

در بازسازی ساختمان معمولا رنگ کاغذ دیواری، که برای اتاق ها در نظر می گیرند روشن است، استفاده از رنگ روشن مانع تاریکی بیش از حد اتاق ها می شود و از آنجایی که برخی از اتاق ها پنجره ندارند و نور کافی به آن ها نمی رسد توصیه می شود که از کاغذ دیواری هایی با رنگ های روشن استفاده شود. معمولا اتاق ها فضای زیادی ندارند و نسبت به پذیرایی یا فضای نشیمن کوچکتر هستند به همین دلیل باید به این نکته توجه داشته باشید که در زمان بازسازی ساختمان و یا تغییر دکوراسیون از کاغذ دیواری هایی با طرح شلوغ استفاده نکنید، زیرا باعث می شود فضای اتاق شما کوچکتر به نظر بیاید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =