یکی از قسمت های مهم در یک ساختمان یا آپارتمان درب و پنجره آن است که امروزه با توجه به پیشرفت های مختلف در صنعت ساختمان نمونه های بسیاری از درب ها و پنجره ها وجود دارد. باید توجه داشته باشید فاکتورهای بسیاری را باید برای انتخاب درب مناسب ساختمان خود در نظر بگیرید. انتخاب درب ورودی یکی از عوامل مهم به شمار می آید زیرا به صورت مستقیم به مسائل ایمنی و امنیتی مربوط می شود و در بازسازی ساختمان یک عامل خیلی مهمی است.

در متن زیر می خواهیم به ویژگی های یک درب مناسب برای ورودی ساختمان ها بپردازیم.

برای انتخاب درب لابی ها یا ورودی ها چند ویژگی را باید در نظر داشته باشید که عبارت اند از:

  • درب های ورودی باید عایق صوتی و حرارتی باشند: یکی از نکاتی که باید در انتخاب درب های ورودی به آن توجه داشت عایق حرارتی بودن درب است. اگر درب ورودی عایق حرارتی باشد در هنگام آتشسوزی مانع رسیدن آتش به فضای بیرونی شده و اینگونه آتش به تمام ساختمان سرایت نخواهد کرد. همچنین درب های ورودی باید عایق صوتی نیز باشند تا مانع خارج شدن صداهای داخل ساختمان به بیرون شود و نیز از ورود صداهای خارج از ساختمان به داخل جلوگیری کند.
  • شکل و وزن مناسب درب ورودی: باید این نکته را در نظر داشته باشید که شکل ظاهری درب یکی از ویژگی هایی به شمار می آید که در انتخاب درب باید به آن توجه داشت. دربی که انتخاب می کنید باید با ظاهر و سبک ساختمان متناسب باشد. به عنوان مثال برای ساختمان هایی با طراحی سنتی درب هایی انتخاب کنید که با آن سبک معماری همسو باشد.
  • استحکام بالای درب ورودی: یکی از قسمت هایی که بیشترین استحکاک را در ساختمان دارد درب ورودی است. این قسمت به دلیل رفت آمد زیاد و یا جابه جایی وسایل منزل ممکن است آسیب هایی به درب وارد شود از این رو باید به این نکته توجه داشته باشید که استحکام در یکی از ویژگی های درب ورودی مناسب است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.
  • درب ورودی مناسب با اقلیم منطقه: یکی از نکات قابل توجه در انتخاب درب ها اقلیم منطقه ای است که ساختمان شما در آن قرار دارد. درب هایی که در مناطق سرد و خشک استفاده می شود با درب هایی که در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. اگر هنگام انتخاب درب به این نکته توجه نداشته باشید عمر درب ها کوتاه می شود زیرا در هرمنطقه و آب و هوایی باید از درب ویژه آن استفاده کنید.
  • درب ورودی ضد سرقت: استفاده از درب ضد سرقت امنیت را برای منازل شما به همراه دارد. این نوع درب ها با ساختار ویژه ای که دارند می توانند از نظر امنیتی به ما کمک فراوانی کنند. همچنین درب های ضد سرقت معمولا دارای عایق های حرارتی و صوتی هستند که تمام ویژگی های یک درب مناسب را به همراه دارند.

نکته: شاید قیمت این درب ها نسبت به دیگر درب های ورودی بیشتر باشد اما شما با انتخاب چنین درب هایی امنیت ساختمان خود را برقرار می کنید و همچنیین از بروز خطراتی مثل آتش سوزی جلوگیری خواهید کرد در صورتی که درب های ساده چنین ویژگس هایی را ندارند.

امروزه با وجود شرکت های مختلف و پیشرف آن ها در زمینه ساخت درب های ضد سرقت تنوع در این محصول بسیار است باید بدانید که این نوع درب ها معمولا دارای ضمانت نامه هستند. باید توجه داشته باشید که اگر قصد خرید چنین محصولاتی را دارید حتما به شرکت ها و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید درب هایی با کیفیت بالا و با ضمانت شرکت ها خریداری کنید.

باید بدانید که نمونه هایی از این نوع درب ها در بازار وجود دارد که با نمونه های شرکتی تفاوت فراوانی دارند. همچنین این درب ها دارای ضمانت نامه نیستند و ممکن است دوام و طول عمر آن ها پایین تر از نمونه های شرکتی باشند.

نکات دیگری نیز در انتخاب درب های ورودی ساختمان وجود دارد که بیشتر به سلیقه افراد مربوط می شود. نکاتی مثل رنگ درب یا طرح های روی آن، که تنوع در این محصولات به این امر کمک کرده تا افراد با هر سلیقه ای بتوانند درب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =