بازسازی ساختمان از جمله مواردی است که در زمینه ساختمان سازی و خدمات ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به جرأت می‌توان گفت که بازسازی ساختمان مراحل پیچیده تر و تخصصی تری نسبت به ساخت یک ساختمان دارد که باید تمامی موارد به خوبی مورد توجه قرار گیرد. در صورتی که پیمانکار ساختمانی که برای بازسازی و نوسازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشد، ممکن است نتیجه کار بازسازی آنطور که مورد نظر کارفرما است نشود و در نتیجه نارضایتی ایجاد کند. به همین منظور باید در هنگام انتخاب پیمانکار شرکت یا گروهی که قرار است اقدام به بازسازی ساختمان کند توجه ویژه ای را به کار ببندید. در ادامه سعی می کنیم به نکاتی برای انتخاب بهترین گروه برای بازسازی ساختمان اشاره کنیم

داشتن ارتباط مناسب با پیمانکار

فرقی ندارد یک پیمانکار فوق حرفه ای را انتخاب کرده باشید یا یک پیمانکاری که سطح کار آن متوسط است، اگر بتوانید ارتباط خوب و دوستانه ای با پیمانکار خود داشته باشید، قطعاً بالاترین کیفیتی که آن پیمانکار می‌تواند برای بازسازی ساختمان شما کار کند را دریافت خواهید کرد. اگر با پیمانکار خود بهصورتدوستانهبرخوردکنید، هم راحت‌تر به او دسترسی خواهید داشت و هم پاسخ سوال ها و درخواستهای شما را بهتر خواهد داد. به همین علت بهتر از قبل از شروع به کار تمامی نکات مورد نظر را با یکدیگر در میان بگذارید تا یک رابطه خوب و دوستانه را در ادامه کار داشته باشید.

به زمان توجه کنید

یکی از نکاتی که می‌تواند در زمینه بازسازی ساختمان مورد توجه قرار گیرد این است که یک برنامه زمانی مشخص برای عملیات ساختمانی خود در زمینه بازسازی ساختمان داشته باشید. بهتر است در زمان عقد قرارداد یک جدول زمانبندی مشخص کنید و سعی کنید تمامی طرفین به این جدول زمانبندی پایبند باشند. این بدان معناست که هم گروه بازسازی ساختمان باید طبق زمان‌بندی کار خود را پیش ببرد و هم شما به عنوان کارفرما هزینه های انجام بازسازی را به موقع پرداخت نمایید. همچنین اولویت بندی برای بازسازی نیز می تواند در این جدول مشخص شود.

به ارزانی ها دل نبندید

یکی از نکاتی که باید در هنگام انتخاب پیمانکار برای بازسازی ساختمان مورد توجه قرار دهید این است که به هیچ عنوان گول ارزان بودن برخی از خدمات شرکت هایی که سابقه و تجربه آنها در زمینه بازسازی ساختمان مشخص نیست را نخورید. مطمئن باشید هیچ ارزانی بی علت نیست و ممکن است قیمت پایین تر داده شده توسط برخی از پیمانکاران، ناشی از کاهش کیفیت مصالح و یا کاهش کیفیت کار باشد. در نتیجه بهتر است هنگامی که قصد بازسازی دارید قیمت پیشنهادی پیمانکار را به عنوان یک اصل قرار ندهید.نکته مهم دیگر این است که باید در زمینه قیمت، یک قرارداد شفاف ببندید تا در پایان شاهد افزایش بی رویه قیمت به دلایل غیرمنطقی نباشید.

به پیمانکار قدرت عمل بدهید

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه بازسازی ساختمان و انتخاب پیمانکار این است که شما باید تمام وسواس های مورد نظر خود را در هنگام انتخاب پیمانکار یا گروه بازسازی ساختمان به کار ببندید.اما پس از اینکه قرارداد مدنظر خود را با یکی از شرکت های معتبر امضا کردید، دیگر باید دخالت های گاه و بیگاه در پروژه بازسازی ساختمان را کاهش دهید و بگذارید دستپیمانکار برای انجام اقداماتی که مورد نظرش است باز باشد. به همین علت توصیه می‌کنیم تا جای ممکن به انتخاب یک پیمانکار خوب توجه کنید تا دخالت در یک پیمانکار بد!

همچنین در این زمینه باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بهتر است تا جای ممکن در مورد زمان اتمام پروژه بازسازی ساختمان و همچنین بودجه ای که قرار است برای این کار صرف شود سخت گیری را کنار بگذارید تا پیمانکار بتواند با خیال راحت تری نسبت به حفظ کیفیت مطلوب در حین کار توجه نماید. ممکن است طولانی شدن زمان پروژه برای شما مناسب نباشد اما مطمئن باشید کیفیت از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است

در پایان نیز باید اشاره کنیم که در صورت انتخاب یک پیمانکار خوب، تلاش کنید تا تمامی موارد مورد نیاز را برای وی فراهم کنید و رابطه خوبی نیز با ویداشته باشید. در این صورت احتمالا پروژه بازسازی ساختمان شما به بهترین نحو ممکن به اتمام خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =