یکی از راه هایی که افراد برای به روز کردن منزل یا ساختمان مورد نظر خود از آن استفاده می کنند بازسازی ساختمان است. در این روش ساختمان به طور کامل تخریب نمی شود و تنها قسمت های فرسوده و مورد نظر بازسازی می شود و همچنین ممکن است قسمت هایی نیز به فضای ساختمان اضافه شود. شاید این گونه به نظر بیاید که بازسازی ساختمان هزینه کمتری نسبت به ساخت مجدد دارد اما در بسیاری از موارد دیده شده است که بازسازی ها هزینه های فروانی را روی دست مجریان گذاشته است. از این رو روش هایی وجود دارد که با بهره گیری از آن ها می توان به کاهش این هزینه ها کمک کرد.

در متن زیر به 10روش که باعث کاهش هزینه های بازسازی ساختمان می شود اشاره می کنیم.

1-استفاده از مصالح بازیافتی که از تخریب بر جای مانده: در بازسازی ساختمان می توانیم از مصالحی که هنگام تخریب برجای مانده استفاده کنیم، بسیاری از مصالح در هنگام تخریب از بین نمی روند و از آن ها می توان در بازسازی استفاده کرد.

2-انجام محاسبات دقیق قبل از شروع بازسازی ساختمان: برای جلوگیری از هزینه های اضافی در بازسازی ساختمان باید قبل از شروع پروژه محاسباتی را انجام داد و به ترتیب، مراحل بازسازی را زیر نظر گرفت تا بتوان از ایجاد ضررها احتمالی جلوگیری کرد.

3-استفاده از مصالح با هزینه نگهداری پایین:پیشنهاد می شود برای بازسازی ها از مصالحی استفاده شود که هزینه نگهداری و تعمیر پایینی داشته باشند. مصالحی نظیر صفحات سیمانی یا مصالح فلزی سقف علی رقم بالا بودن هزینه اولیه خود می توانند در مدیریت هزینه ها نقش به سزایی داشته باشند زیرا در دراز مدت هزینه اولیه را جبران می کنند.

4-حذف تغییرات غیر ضروری: با توجه به این نکته که بسیاری از افراد پس از بازسازی ساختمان می خواهند در آن زندگی کنند، ممکن است بخواهند تغییرات بیشتری به آن بدهند به عنوان مثال سعی کنند دکوراسیون داخلی یا نورپردازی خاصی را در بازسازی ساختمان، اجرایی کنند. باید به این نکته توجه داشت که صرف نظر کردن از این نوع تغییرات می تواند در کاهش هزینه های بازسازی ساختمان بسیار موثر باشد.

5-خرید مصالح ارزان و صرف نظر از لوازم و مصالح لوکس: در بازسازی ها نیاز به خرید مصالحی با بالاترین کیفیت نیست. این نوع مصالح قیمت های بالایی دارند و اگر مجریان بخواهند در بازسازی از چنین وسایل و مصالحی استفاده کنند هزینه بازسازی ساختمان را افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

6-ساخت خانه ای متناسب با محله خود: باید این نکته را در نظر داشته باشید که متناسب با محله خود به ساخت و ساز یا باز سازی بپردازید، در بسیاری از مواقع مشاهده شده است که ساختمانی با شرایط عالی و استفاده از بهترین و به روز ترین امکانات ساخته شده است اما در هنگام فروش متناسب با منطقه و محله ای که در آن قرار دارد قیمت گذاری شده است و این امر ضرر فراوانی به مالک یا مالکان وارد کرده است. پس در هنگام بازسازی ها به این نکته توجه داشته باشید که هر ساختمان می بایست متناسب با محله ای که در آن قرار دارد ساخته یا بازسازی شود.

7- نظارت دقیق بر ساخت و ساز: باید توجه داشته باشید که یک پروژه بازسازی ساختمان نیاز به نظارت دقیق دارد تا بتوان از این طریق مراحل انجام کار را به طور دقیق و منظم پشت سر گذاشت ودر نتیجه به یک بازدهی مناسب رسید.

8- جلوگیری از تغییرات پس از محاسبات و شروع کار: باید بدانید که پس از انجام محاسبات و با شروع عملیات بازسازی ساختمان نباید کوچک ترین تغییری در روند اجرای پروژه ایجاد کرد زیرا این امر می تواند تمامی محاسبات را از بین برده و بازسازی را با هزینه های بیشتری مواجه سازد.

9-از حداقل های آیین نامه ای استفاده کنیم: در طراحی ها و بازسازی ساختمان باید به نکاتی که ممکن است بدون آن ها ایمنی ساختمان از بین برود توجه لازم را داشت. بنابراین باید در انتخاب سازه هایی نظیر در و پنجره … توجه لازم را داشت.

10-استفاده از افراد متخصص و با تجربه در بازسازی ساختمان: این امر نیاز به متخصص های خاص خود دارد در بسیاری از مواقع مشاهده شده که افراد، بدون تجربه و تخصص لازم وارد عملیات بازسازی ساختمان شده اند و این امر باعث مواجهه آن ها با مشکلات فراوانی شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =