اکثر ما زمانی که به سقف خانه فکر می‌کنیم، ایده‌هایی که به ذهن ما می‌آید معمولاً سقفی ساده، سفید و تخت است. با توجه به پیشرفت فراوانی که در عرصه طراحی و دکوراسیون و بازسازی ساختمان شاهد بودیم و روزبه‌روز به سراغ مدل‌های جدیدتر و شیک‌تر می‌رویم به نظر می‌رسد مدل سقف پذیرایی از دید بسیاری از افراد حتی طراحان پنهان می‌ماند؛ اما یک طرح زیبا برای سقف پذیرایی یا اتاق نشیمن می‌تواند فضایی یگانه و بی‌نظیر در خانه به وجود بیاورد و هر فردی را که قدم به داخل خانه و هال پذیرایی شما می‌گذارد محو خود کند. بعلاوه یک سقف زیبا در هال پذیرایی می‌تواند کارکتری خاص و جدایی به آن ببخشد. این مورد برای خانه‌هایی که هال پذیرایی و اتاق نشیمن آن‌ها به‌صورت مشترک و یک‌تکه در یک منطقه از خانه دارد می‌تواند بسیار مفید باشد چراکه تزیین زیبای سقف با انواع طرح‌های جالب گچ‌بری و کناف برای مدل سقف پذیرایی می‌تواند محیط پذیرایی را کاملاً جدا نشان داده و مانند جزیره ایی جدا افتاده کارکتر مخصوص به خودش را به آن بدهد. 

وقتی در مورد گچ کاری خانه حرف می‌زنیم. در ذهن ما تصویری از گچ زنی ساده خانه میایید و فکر می‌کنیم که گچ کاری خانه یعنی گچ زدن ساده به سقف و دیواره‌ی خانه؛ اما امروزه با گچ می‌توان طرح‌های زیادی برای خانه زد که بیشتر افراد نیز از آن استفاده می‌کنند. گچ‌بری سقف خانه باعث افزایش زیبایی خانه می‌شود؛ و گچ‌بری سقف خانه طرح‌های زیادی داردکه می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید اتاق پذیرایی یکی از اتاق‌هایی است که مهم‌تر از سایر بخش‌های خانه است زیرا بیشتر مهمان‌ها در این اتاق هستند و یا خودتان بیشتر اوقات خود را در این اتاق می‌گذرانید پس باید زیباتر از سایر بخش‌های خانه باشد. 

مدل‌های سقف‌های مدرن پذیرایی می‌توانند تأثیر بسیار بیشتری نسبت به سقف‌های ساده و سفید در فضای اتاق ایجاد کنند. با تعداد زیاد مدل‌های سقف پذیرایی توسط طراحان که علاوه بر زیبایی فوق‌العاده، کاربردی هم هستند محدوده وسیعی از سلیقه‌ها پوشش داده‌شده است. شما می‌توانید با اضافه کردن نورهای LED یا هالوژنی در سقف طراحی سقف پذیرایی‌تان را به سطح بالاتر و کامل‌تری ببرید. باکمی خلاقیت به خرج دادن در طرح مدل سقف پذیرایی مدرن، شیک و ظریف گرفته یا طرح‌های سنتی، در هر دو نوع می‌توانید با اضافه کردن لوستر و لامپ‌هایی زیبا سقف پذیرایی را تبدیل به مدلی شگفت‌انگیز کنید که حس بودن در فضایی رؤیایی را برای تمامی اهالی خانواده و مهمانان زنده می‌کند. 

استفاده از سقف‌های طاق دار می‌تواند حس ارتفاع، بلندی و آزاد بودن را در پذیرایی بیش‌ازپیش جلوه بدهد مخصوصاً برای آپارتمان‌ها کوچک با سقف کوتاه بسیار گزینه مناسبی هستند. همچنین سقف‌های دوطبقه برای بازنشان دادن فضا و دادن چهره ایی مدرن به خانه بسیار ایده آل هستند که البته با خانه‌هایی با سقف بلند بهتر ترکیب می‌شود و بعدی تازه ایی هم ازلحاظ زیبایی و هم ازلحاظ ارگونومیک به هال پذیرایی و خانه می‌دهد

در آشپزخانه‌های مدرن خیلی کم از کناف در سقف استفاده می‌شود زیرا با مفهوم طراحی مدرن که بر پایه سادگی و بی‌آلایشی استوارشده تناقض دارد اما در آشپزخانه‌های امروزی که تلفیقی از سبک‌های مختلف را شامل می‌شود می‌توان از چنین تزییناتی در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. البته توصیه می‌شود خیلی از طرح‌های شلوغ و برجسته بخصوص در فضاهای کوچک استفاده نکنید چراکه سریعاً آشپزخانه شمارا گرفته و نامرتب نشان می‌دهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =