همانطور که میدانید لوله کشی و تاسیسات یکی از قسمت های بسیار مهم در ساختمان به شمار می آید که باید در اجرای آن از ابزار و وسایل استاندارد استفاده کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است قیمت اجرا و وسایل آن بسیار متفاوت باشد. قطعا استفاده از وسایل ارزان قیمت در لوله کشی ها مشکلاتی را در بر خواهد داشت. همچنین اجرای لوله کشی ها باید توسط افراد متخصص انجام شود. مشاهده شده است که افراد بی سواد و غیر متخصص قیمت های ارزانتری را برای اجرا مطرح می کنند، اما نباید به این افراد اعتماد کرد و کار را به آن ها سپرد زیرا اجرا توسط چنین افرادی باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. در متن زیر به دلایلی برای عدم استفاده از لوله کشی های ارزان در بازسازی ساختمان قیمت خواهیم پرداخت.

با مطالعات و بررسی های دقیق کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که قیمت پایین لوله کشی ها چند دلیل عمده دارد.

  • نداشتن تجربه کافی: لوله کشی ساختمان یکی از اجزای اصلی آن به شمار می آید و باید به آن توجه کافی داشت. در این بین افرادی هستند که بدون داشتن تجربه کافی وارد بازار کار شده و قیمت های کمتری نسبت به افراد با تجربه ارائه می دهند، و یا حتی مشاهده شده است افرادی که به عنوان شاگرد کار می کردند برای مستقل شدن شروع به گرفتن پروژه های لوله کشی می کنند. آن ها بدون در نظر گرفتن بروز مشکلات در آینده شروع به اجرای پروژه می کنند در صورتی که بدون آگاهی ضربات جبران ناپذیری به ساختمان وارد می کنند.
  • استفاده از اجناس بی کیفیت: مشاهده شده است که افراد برای صرف جویی در هزینه ها روی به اجناس ارزان تر می آورند. این اجناس با قیمت پایینی که دارند کیفیت لازم را نداشته و می توانند پس از اجرا مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشند. بعضی از مجریان تاسیسات با بستن قرارداد با شرکت هایی که محصولات ارزان و با کیفیت پایینی عرضه می کنند سود خود را از این را به دست آورده و این محصولات را به قیمت محصولات با کیفیت به مشتری ارائه می دهند و با اجرای آن باعث به وجود آمدن مشکلاتی در ساختمان می شوند. چنین افرادی با ارائه قیمت مناسب نظر مشتریان را جلب می کنند ولی مشتریان از این امر قافل اند که این مجریان سود خود را با خرید و استفاده از کالاهای کیفیت پایین به دست می آورند.
  • نبود سرعت عمل کافی: در این امر مشاهده می شود که بسیاری از مجریان با سرعت بالایی کار را به اتمام می رسانند و تنها با به کار گرفتن از یک یا دونفر سرعت فراوانی را به کار خود می دهند. این افراد تنها به فکر سود بیشتر خود هستند زیرا کار لوله کشی و تاسیسات نیاز به دقت بالایی دارد و استفاده از افراد متخصص و یک گروه کار بلد لازمه کار است. این کار یک کار تیمی به شمار می آید و زمانی که کار به صورت تیمی انجام شود سرعت آن نیز بالا می رود. وقتی کار سرعت منطقی داشته باشد باعث می شود که هزینه ها هم برای کارفرما و هم برای مجریان کمتر شود. باید در نظر داشته باشید که یک گروه تاسیسات باید دارای ابزارها و تجهیزات به روز و مناسبی باشند که این امر به سرعت کار آن ها نیز کمک فراوانی می کند.
  • نبود پشتوانه کافی و تعهدات لازم: نداشتن تعهد و پشتوانه یکی از دلایل ارزان بودن لوله کشی و اجرای آن است. بسیاری از افراد کارهایی را قبول می کنند و پس از اجرا هیچ پشتیبانی نسبت به کار خود ندارند. معمولا چنین افرادی هیچ قراردادی با کارفرما نمی بندند و پس از اجرا تعهدی در برار آن نخواهند داشت. در صورت بروز مشکل کیفیت پایین محصولات و اتصالات را بهانه می کنند. معمولا شرکت های معتبر کار خود را تضمین کرده و در صورت بروز مشکل پشتیبانی، آن را بر عهده دارند.
  • عدم اجرای لوله کشی بر اساس استانداردهای قانونی: اجرای لوله کشی ها باید بر اساس نقشه تاسیسات ساختمان انجام شود، باید توجه داشته باشید که مجریان از دستوالعمل ها و استاندارهای موجود استفاده کنند این استاندارها شامل نوع لوله کشی، شیب مناسب لوله کشی، عدم افتادگی روی هم لوله ها و… می شود که باید مجریان آن را رعایت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =