پیمانکاری ساختمان و تعریف پیمانکار

پیمانکاری ساختمان برای اجرای عملیات بازسازی ساختمان و یا تخریب آن می بایست بر عهده افرادی قرار بگیرد که از دانش و تخصص کافی در زمینه ساختمان سازی و کلیه فعالیت های مربوطه ساختمانی برخوردار باشند. پیمانکار ساختمان شخصی ست که  بر طبق تعهدات و پیمانی که در قرار خود با کارفرما بسته است وظیفه دارد کلیه فعالیت های اجرایی ساختمان را در زمان مشخصی در قرارداد تعیین شده انجام داده و پروژه ها را به اتمام برساند.

خصوصیات یک شخص پیمانکار درشرکت پیمانکاری ساختمان

همانطور که در مقالات دیگر هم  ذکر کردیم بازسازی ساختمان پروسه مهم و حساسی ست که برای بهتر انجام شدن آن نیازمند افراد و متخصصی ست که بتوانند به بهترین نحو و کیفیتی بالا پروژه ای که به آن ها محول شده را به اتمام برسانند. به عبارت دیگر لازم است که برای اجرای هر پروژه ای از یه شرکت پیمانکاری ساختمان که اعتبار و تخصص بالایی دارند کمک بگیرید تا نتیجه رضایت بخشی را هم برای کارفرما و هم برای کارشناسان شرکت پیمانکاری به دنبال داشته باشد. شخص پیمانکاری که به بهترین شکل ممکن توانایی اجراهای پروژه ها را داشته باشد علاوه بر اینکه به اعتبار خود میفزاید بلکه رضایت کارفرما و دیگر افرادی که طرف قراردادشان هستند نیز جلب می نماید. ما در این مقاله برای شما مواردی را بیان خواهیم کرد که به راحتی بتوانید پیمانکار متخصص خود را بشناسید تا بتوانید با اطمینان کلیه فعالیت های ساختمانی را به او واگذار کنید. شخص پیمانکار می بایست:

دارای روحیه خوب و اخلاقی حرفه ای داشته باشد. روحیه خوب و صبر و حوصله به خرج دادن در هنگام اجرای پروژه قطعا در کیفیت کار نیز تاثیرگذار است.

سابقه ی خوبی و درخشانی در انجام پروژه هایی که در گذشته به اتمام رسیده داشته باشد. موفقیت در انجام هر پروژه ای برای هر شخص پیمانکار سبب بالا رفتن اعتبار آن شخص می شود ودر نتیجه کارفرما اطمینان بیشتری برای وا گذاری پروژه به دست پیمانکار پیدا می کند.

در هنگام اجرای کار سلیقه هنری داشته و خلاقیت به خرج دهد. خلاقیت و نوآوری در هنگام اجرای کار می تواند نظر کارفرما و حتی افراد متخص دیگر را بیشتر به خودش جذب نماید.

مدیریت قابل قبولی در حین انجام فعالیت های ساختمانی داشته باشد. چناچنه شخص پیمانکار قاادر باشد فعالیت های خود را بر طبق برنامه از پیش تعیین شده پیش ببرد و مدیریت درستی بر روی تمام قسمت های اجرایی پروژه داشته باشد علاوه بر اینکه پروژه در زمان مققر خود به پایان می رسد بلکه شخص پیمانکار به راحتی می تواند در صورت بروز هر گونه مشکلی به رفع آن ها پرداخته و یا تغییراتی که در طراحی ساختمان  از سوی کارفرما ارائه می شود به سهولت اعمال کند.

برنامه زمانبندی شده ای را مختص پروژه مورد نظر خود داشته باشد. برنامه زمان بندی شده ای که توسط شخص پیمانکار طراحی می شود مانع از بروز تداخل زمانی در هنگام اجرای بخش های مختلف پرژه می شود. بنابراین برای اینکه تمام بخش های مختلف پروژه در زمان مقرر خود انجام شود باید طبق برنامه زمانبندی شده و اصولی پیش رفت.

دقت و سرعت بیشتری را در هنگام اجرای پروژ ه ها داشته باشد تا از اشتباهات احتمالی پیش آمده پرهیز شده و تمرکز بیشتری در حین انجام کار داشته باشد.

شناخت دقیقی از انواع مصاح و نحوه کابرد آن ها داشته باشد. شناخت کافی در زمینه انواع مصالح مصرفی و نحوه کاربرد آن ها شرایط استفاده از آن ها در جاهای مختلف ساختمان و سازه ها در شرایط مختلف آب و هوایی برای پیمانکار فراهم می سازد. این موضوع خیلی مهم است که پیمانکار با در نظر گرفتن شرایط مختلف در مورد اینکه از چه مصالحی در کدام یک از بخش های ساختمان استفاده کند تصمیم گیری نماید.

مدیریت کافی در مصرف مصالح مختلف داشته باشد تا مصرف  میزان مصالح پرت ساختمانی را به حداقل برساند.

با در نظر گرفتن قیمت های مختلف انواع مصاح و دستمزد کارگران هزینه های تقریبی بازسازی ساختمان را محاسبه و برآورد کند تا بتواند هزینه ها را به حداقل برساند. مدیریت در مسائل اقتصادی پروژه ها هم باعث صرفه جویی در مصرف هزینه ها می شود هم سبب می شود پیمانکار کیفیت انجام پروژه رو کنترل نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =