شما به‌راحتی می‌توانید با کمترین امکانات ماندگارترین چیدمان را در فضای داخلی منزل خود داشته باشید. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و از کمترین وسایل به بهترین شکل ممکن کمک بگیرید. چیدمان به سبک ایرانی از نکات مهم در بازسازی ساختمان است.

دکوراسیون خانه ایرانی با قاب عکس

برای رسیدن به یک گالری دیواری زیبا همانند چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید، نیاز است از قاب‌های نامنظم کمک بگیرید. این اصل یک قانون کلی نیست، اما تأثیر بسیار زیادی بر روی چیدمان داخلی شما دارد. شاید استفاده کردن از قاب‌های یک اندازه دیگر جلوه گری سابق را در فضای منزل شما نداشته باشد. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم از سه قاب بزرگ، کوچک و متوسط کمک بگیرید. شما می‌توانید این چیدمان را پشت میز کار خود یا روی شومینه و طاقچه منزل به انجام برسانید. با این کار یک دفترچه خاطرات قدیمی در گوشه‌ای از منزل شما خودنمایی خواهد کرد. به‌راحتی از این ایده پردازی بر روی دیوار کنار پله نیز می‌توانید استفاده کنید. ازآنجایی‌که فرش ایرانی حرف پایانی را برای رسیدن به یک دکوراسیون ایرانی سنتی می‌زند، شما با تلفیق فرش ایرانی و صنایع‌دستی مدرن، به زیبایی خواهید رسید.

صنایع‌دستی چوبی در دکوراسیون ایرانی

این‌که می‌گوییم می‌خواهیم یک دکوراسیون ایرانی داشته باشیم، مستلزم این امر نیست که همواره از صنایع‌دستی و سنتی استفاده کنیم. شما به‌راحتی از هر پارامتری که به آن علاقه‌مند هستید در بافت دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید استفاده کنید. چیزی که در یک چیدمان و دکوراسیون خانه ایرانی مدرن که بافرش ایرانی ترکیب‌شده است. صندلی‌های چوبی و کتابخانه کوچک مدرنی که در این چیدمان مورداستفاده قرارگرفته گواه این گفته است. یک چیدمان خوب باید ترکیبی از تمام عناصر باشد؛ یعنی شما به‌راحتی از ترکیبی شیشه و سنگ به یک ایده پردازی خاص برسید. بهتر است رنگ‌های خنثی در پس‌زمینه استفاده شود تا کار چیدمان ساده‌تر شکل بگیرد. در زمان چیدمان علاوه بر عناصری که قصد استفاده از آن‌ها رادارید به‌اندازه و حجم فضا نیز باید توجه کنید. به‌عنوان‌مثال شما در این ایده پردازی تنها از دو صندلی چوبی برای دکور کردن می‌توانید کمک بگیرید؛ زیرا حجم فضای داخلی در همین حد است. پیشنهاد می‌کنیم در صورت استفاده از صندلی تکی، یکی از صندلی‌ها را صندلی راک یا همان گهواره‌ای انتخاب کرده و برای اوقات مطالعه خود یک فضای ایده آل را فراهم کنید

سبک و سیاق ایرانی و بایدونبایدها

این‌که شما از تمام پارامترهای متنوع در دکوراسیون کردن منزل استفاده کنید مشکلی را پیش نمی‌آورد. ما به شما توصیه می‌کنیم این کار را بااحتیاط و ظرافت خاص انجام دهید؛ زیرا استفاده کردن از وسایل زیاد مسلماً وقت شمارا برای نظافت نیز بیشتر از یک‌خانه ساده و شیک می‌گیرد. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم وسایل قدیمی خود را با صرف زمان به یک دکوری شیک تبدیل کرده و به دیزاین آن با گل‌های زیبای آپارتمانی بپردازید. این امر مانع از پراکنده شدن و زیادشدن لوازم دکوری در اتاق شما می‌کند. همان‌طور که در ایده پردازی از یک سرویس مبل ساده در کنار پارامترهای سنتی ایرانی به یک دکوراسیون ساده و شیک می‌توان رسید. با چند درختچه آپارتمانی می‌توانید روح را در فضا حاکم کنید و این امر تمام نگرانی‌ها را وجود شما بیرون می‌کند.

مدل چیدمان خانه کوچک ایرانی به سبک روز

اگر می‌خواهید یک‌خانه کوچک ایرانی شیک با چیدمان مدرن داشته باشید، باید تعادل را برقرار کنید. این تعادل باید بین لوازم قدیمی و جدید به‌خوبی حاکم شود تا امر چیدمان شما به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید از لوازم قدیمی خود به‌عنوان یک دکوری استفاده کنید، بهتر است از یک میز مدرن برای این امر کمک بگیرید. اگر تمام وسایل قدیمی را در یک نقطه قرار دهید، مطمئناً زیبایی خاصی را در محیط حاکم نخواهید کرد. برای گرم کردن فضای داخلی منزل خود از رنگ‌هایی که تناژ گرم دارند استفاده کنید. هم‌چنین در کنار این المان‌ها می‌توانید از گل و گیاه نیز برای زیباتر شدن بهره بگیرید. شما به‌راحتی با این کار به یک چیدمان خانه ایرانی به سبک روز دست پیدا می‌کنید. استفاده از آینه‌های بزرگ در محیط‌ها و خانه‌های کوچک نیز کمک بسیاری برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق کوچک خواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =