اجرای گچ پاششی چگونه انجام می گیرد؟

اجرای گچ پاششی با استفاده از دستگاه گچ پاش و به وسیله پمپی حامل ملاتها صورت گرفته و در سریع ترین زمان، قادر به پرداخت یکنواخت ملات در کمترین زمان ممکن می باشد.

اجرای گچ پاششی با دقت بالایی صورت گرفته و با ظرافت بیشتری سطوح مختلف را پوشش می دهد. مواد افزودنی موجود در گچ پاششی به سبب چسبندگی زیاد و زمان گیرش بیشتر نسب به گچ های معمولی فرصت مناسبی را به گچ کار برای اجرای گچ پاششی می دهد.

اجرای گچ پاششی قطعا باید توسط یک شرکت پیمانکاری ساختمان و با همکاری کارشناسان اجرایی این پروژه و افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد. دقت و تسلط بیشتر در هنگام اجرا قطعا کیفیت و در نتیجه خروجی بهتری را به ارمغان خواهد آورد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه اجرای گچ پاششی و مزایای استفاده از این روش آشنا کنیم.

هر ساختمانی با هر نوع کاربری، قطعا نیازمند خدمات، جزئی مانند خدمات تاسیساتی ، سنگ یا کاشی کاری ، اجرای سقف کاذب ، محوطه سازی و … می باشد. گروه اجلاس ، در هر موردی که مربوط به امور ساختمان باشد اکیپ های گزینش شده ای دارد که  با تعهد ، کیفیت و قیمت مناسب نظر مساعد شما را تامین می نماید. لازم به ذکر است که جهت آگاهی بیشتر شمادر مورد ویژگی های منحصر به فرد این نوع گچ در مقاله گچ پاششی مطالبی را در اختیارتان قرار داده ایم

قابلیت های دستگاه گچ پاش در اجرای گچ پاششی

اکنون به قابلیت های دستگه گچ پاش در هنگام اجرای گچ پاششی اشاره می کنیم:

مصالح و آب رو به سبب بهره مندی از ابزار کنترل آب، به صورت یکنواخت در خروجی پمپ مخلوط می کند .

توانایی پاشش بر روی انواع سطوح ساختمانی نظیر سقف، دیوار، بتون ، سطوح دیوار و … را شامل می گردد.

به دلیل کم حجم و دمونتاژ بودن،اجزای اصلی دستگاه به راحتی قابل حمل بوده و اجرای گچ پاششی رابرای گچ کار به سهولت می رساند.

همزن داخل پمپ مصالح رو به صورت یکنواخت به خروجی پمپ هدایت می کند.

اجرای گچ پاششی با استفاده از دستگاه گچ پاش

مزایای استفاده از اجرای گچ پاششی

قابلیت انعطاف پذیری بالاتر نسب به گچ های معمولی

سرعت بالا در هنگام پخش ملات بر روی سطوح

لایه ای بدون موج بر روی سطوح مختلف ایجاد می کند و بلافاصله همانند بتن سخت و خشک می شود.

این گچ پلیمری تا ضخامت 10 سانتی متر قابل اجرا بوده و بدون ترک مقاوت و شکل ظاهری خود را حفظ می نماید.

در مناطق مرطوب به راحتی قابل استفاده بوده و با اقلیم های مختلف آب و هوایی سازگاری دارد.

به سبب سرعت و فشار بالا در هنگام پرداخت گچ به راحتی تمام درز ها و ترک های دیوار را پر کرده و پوشش می دهد.

در این روش به دلیل اینکه گچ مستقیما درون دستگاه گچ پاش ریخته می شود ضایعات گچ به حداقل می رسد.

لازم به ذکر است که در هنگام اجرای گچ پاششی ستون های فلزی و بتنی را به طور کامل پوشش می دهد.

از مقاومت فشاری بالاتری نسبت به گچ معمولی برخوردار می باشد.

از جمله معایب گچ های معمولی می توان به عدم استفاده از آن ها در مناطق شرجی و مرطوب اشاره کرد اما گچ پلیمری یا گچ پاششی تمامی محدودیت های استفاده  در شرایط مختلف آب و هوایی را حذف کرده و با اقلیم های متفاوت آب و هوایی سازگاری دارد. لازم به ذکر است که این نوع گچ به راحتی قابل شسشتو بوده و در برابر میکروارگانیزم ها بسیار مقاوم می باشد.

از آنجایی که اجرای گچ پاششی کاری حساس است لذا پیشنهاد می شود برای دقت بیشتر در هنگام اجرای کار و خروجی بهتر از یه شرکت پیمانکاری خوب که افرادی متخصص در این زمینه دارند کمک بگیرید . این کار را به آن ها بسپارید.

اجرای گچ پاششی در بازسازی ساختمان و پیمانکاری ساختمان از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار بوده و امروزه به طور قابل توصیفی رواج و رونق یافته است.لذا برای دریافت اطلاعات و آگاهی بیشتر با کارشناسان گروه اجلاس در تماس باشید.