محل کار هر فرد به عنوان خانه دوم شخص شناخته می شود. ممکن است بسیاری از افراد جامعه در طول یک شبانه روز بیش از حضور در خانه مسکونی خود، مشغول به کار و فعالیت در دفتر کار و اداره خود باشند. این موضوع حکم می کند که ساختمان اداری و دفتر کار هر شخص بر خلق و خو و رفتار افراد اثرگذاری بالایی داشته باشد.

بازسازی دفتر کار و تغییر در دکوراسیون داخلی ساختمان اداری یکی از پرکاربردترین موارد بازسازی در شهرهای پرجمهیت است. بازسازی ساختمان اداری نکات متعددی دارد که در این متن سعی شده است تا به چند مورد از این نکته ها اشاره شود.

برداشتن یا اضافه کردن دیوار

یکی از مهم ترین نکات در طراحی محیط اداری و دفتر کار توجه به نوع فعالیت اشخاص در محیط است. اگر برای انجام بهتر و سریع تر کار نیاز به تعامل مابین کارکنان وجود دارد، می توان در زمان بازسازی اداری با برداشتن برخی از دیوارها، محیطی پویا تر با هدف افزایش هماهنگی کارکنان را طراحی کرد. همینطور در شرایط معکوس ممکن است با اضافه کردن دیوار و تشکیل اتاق های مجزا، فرآیند انجام پروژه های مختلف اداری با سرعت و دقت بالاتری انجام پذیرد. همچنین استفاده از انواع پارتیشن نیز می تواند به عنوان یکی از گزینه های پیش رو برای تغییر در دکوراسیون داخلی دفترکار در زمان بازسازی باشد.

به دیوارها روح بدهید

در بسیاری از ساختمان های اداری قدیمی، دیوارها بدون هیچ رنگ خاص و جذابی و تنها با یک رنگ سفید ساده پوشش داده شده اند. استفاده از انواع رنگ ها می تواند در ایجاد جنبش و پویایی برای محیط کار اثرگذار باشد. همچنین در زمان بازسازی اداری می توان با استفاده از کاغذدیواری جلوه ای شیک و خاص تر را برای محیط اداری خود فراهم کرد. تغییر در پوشش و رنگ دیوارها یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند در زمان بازسازی بنا در ذهن مخاطبان هر دفترکار ماندگار شود.

کفپوش اداری

یکی از مهم ترین مواردی که در بازسازی هر بنایی باید در نظر گرفته شود تغییر کفپوش ساختمان است. در ساختمان های قدیمی با استفاده از موزاییک و در برخی موارد با مصرف سنگ نامرغوب نسبت به مفروش کردن کف ساختمان اقدام شده است. این درحالی است که با گسترش تکنولوژی ساخت انواع سرامیک و دیگر کفپوش های صنعتی، وجود کفپوش موزاییک در محل کار دیگر در حد شأن و کسوت هیچ گونه کسب و کاری نیست. در بازسازی دفترکار می توان با توجه به بودجه پروژه بازسازی از گزینه های مختلفی برای مفروش کردن کف دفتر استفاده کرد.

سیستم سرمایش و گرمایش

متأسفانه در بین ساختمان های اداری، ساختمان های قدیمی و فرسوده بسیاری وجود دارد. در این نوع ساختمان های قدیمی عموماً کمترین تدابیر برای سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان در نظر گرفته شده است. در زمان بازسازی و نوسازی دفاتر اداری توجه به تعبیه امکانات و تجهیزات لازم برای فراهم کردن شرایط مساعد در زمان های مختلف سال ضروری است. کار و حضور در دفتر اداری مختص به فصل گرم یا سرد سال نیست. به همین دلیل ایجاد شرایط مطلوب و قابل قبول برای آسایش و آرامش کارکنان هر مجموعه اداری یکی از الزامات مربوط به محیط کار است.

افزایش بازدهی کارکنان

تغییر در دکوراسیون محیط اداری و اقدام به بازسازی می تواند در افزایش بازدهی کارکنان و کارمندان هر مجموعه مؤثر باشد. توجه به نکات روانشناسی از جمله تأثیر رنگ ها، چیدمان محیط و… اثر مستقیم بر کارکرد و بهره وری کارمندان دارد. در زمان بازسازی هر دفترکار می توان با توجه به حوزه کاری و زمینه فعالیت کارکنان آن اداره نسبت به طراحی دکوراسیون جدید اقدام کرد. نباید فراموش کرد که به غیر از مشتریان و مخاطبان هر دفترکار، کارکنان هر مجموعه بیش از دیگران تحت تأثیر محیط محل کار خود هستند.

خلاصه اینکه…

بازسازی دفتر اداری و محیط کار یکی از شاخه های اصلی بازسازی ساختمان است. بسیاری از کسب و کارها نیازمند دکوراسیون و معماری مناسب برای محیط اداری خود هستند. با توجه به بالا بودن قیمت های مجتمع های اداری نوساز، یکی از بهترین گزینه ها برای تغییر در محیط اداری هر مجموعه، اقدام به بازسازی دفترکار است. تغییر در دیوارهای دفترکار، تغییر رنگ، استفاده از کاغذدیواری، تغییر کفپوش و همینطور استفاده از سیستم سرمایش گرمایش مناسب می تواند در بالا بردن بازدهی کارکنان هر مجموعه اداری کارگشا باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 16 =