اهمیت نورپردازی در بازسازی ساختمان

نورپردازی یکی از مهمترین اصولی است که هم در دکوراسیون داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان بایستی با دقت انجام شود. توجه به اهمیت نورپردازی در بازسازی ساختمان نیز می تواند در زیبایی و جلوه بنا اثرگذار باشد. در واقع اگر به نورپردازی در بازسازی توجه لازم نشود، زیبایی لازم پس از تغییرات به ساختمان داده نمی شود. به همین علت است که نورپردازی در بازسازی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نورپردازی نما در بازسازی نمای ساختمان

یکی از مهمترین عواملی که در بازسازی نمای ساختمان مورد توجه قرار می گیرد، نورپردازی است. برای کسب نتیجه بهتر، باید از نورپردازی نیز در طراحی نمای جدید یا تعمیر شده استفاده شود تا جلوه لازم به نما داده شود. نورپردازی نمای ساختمان همچنین باید به گونه ای باشد که برای اهالی داخل ساختمان مشکلی ایجاد نکند و به همین علت نمی توان نورهای رنگ قوی برای نورپردازی استفاده کرد.

در بازسازی ساختمان، نورپردازی نما باید به گونه ای باشد که عیب های احتمالی که در حین بازسازی به آن پرداخته نشده کمتر به چشم آید و در عوض قسمت های تغییر یافته که شکیل تر هستند، بیشتر به چشم بیایند.در واقع این هنر نورپردازی است که می تواند در بازسازی ساختمان بسیار مهم باشد.

نورپردازی داخل ساختمان

زمانی که بازسازی در درون ساختمان انجام می شود، یکی از مهمترین اقدامات نورپردازی است. این نورپردازی می تواند جنبه تزیینی تنها داشته باشد و یا هم کاربردی باشد و هم تزیینی! به همین علت به نظر می رسد نحوه نورپردازی و اجرایی شدن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از کناف برای شکل دادن به سقف ساختمان و در نهایت نورپردازی از طریق کناف، یکی از مرسوم ترین روش های نورپردازی ساختمان است. در واقع بسیاری از افراد در حین بازسازی ساختمان ترجیح می دهند با کناف کاری در قسمت پذیرایی جلوه ای زیباتر به این بخش از خانه بدهند.

استفاده از روشنایی های مدرن

در نورپردازی داخلی یا خارجی ساختمان باید از وسایل روشنایی مدرن استفاده شود. در واقع پیمانکار ساختمان باید با پیشنهاد دادن بهترین نوع از لامپ ها که در عین حالی که کم مصرف هستند نور خوب و البته سالمی دارند، روند بازسازی ساختمان را به خوبی طی کند. در صورتی که پیمانکار نتواند پیشنهادات خوبی ارائه دهد ممکن است هم هزینه های هنگفتی برای فردی که در حال بازسازی ساختمان است ایجاد شود و هم کیفیت لازم در نتیجه نهایی کار مشاهده نگردد.

لامپ ال ای دی از جمله بهترین لامپ هایی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند مشخص نیست تکنولوژی جدید تر چه زمانی فرا می رسد، اما ال ای دی تکنولوژی فوق العاده ای است که هم مصرف بسیار پایینی دارد و هم قیمت به نسبت مناسبی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر تمامی این موارد، نور تولید شده توسط ال ای دی برای بدن انسان مناسب بوده و هیچگونه ضرری برای سلامتی افراد ندارد.

یکی از مواردی که در موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی در بازسازی ساختمان جای می گیرد، توجه به نوع روشنایی ها به ویژه روشنایی هایی مثل نورپردازی است که عموماً توسط پیمانکار ساختمان خریداری می شود. کاهش هزینه های مصرف انرژی به سادگی و با استفاده از این نوع لامپها قابل دسترس است.

سلیقه در نورپردازی

نورپردازی زمانی جلوه دارد که با سلیقه و حوصله تمام و کمال انجام شده باشد. در صورتی که سلیقه کافی برای نورپردازی به کار گرفته نشده باشد، نمی توان به بهبود شرایط ساختمان بعد از بازسازی امید داشت. در واقع نورپردازی ساختمان یکی از ارکان مهم در بازسازی ساختمان و پیمانکاری ساختمان است و در حال حاضر برای افراد بسیار مهم است که نورپردازی زیبا و شکیل باشد. حتی اگر فرد بخواهد ملک خود را به فروش برساند نیز استفاده از یک نورپردازی باسلیقه در حین بازسازی ساختمان، می تواند نظر مشتری بیشتری را به خود جلب نماید.

سخن پایانی

نورپردازی اهمیت بسیار زیادی را در سال های اخیر کسب کرده است و یک نورپردازی زیبا می تواند زیبایی ساختمان را دو چندان کند. این موضوع در زمان بازسازی ساختمان بیشتر شده و بیشتر خود را نمایان می کند. به همین علت پیشنهاد می شود در حین بازسازی ساختمان حتماً دقت کافی در مرود نورپردازی توسط هر دو طرف انجام شود تا شاهد ساختمانی شیک تر و زیباتر باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =