یکی از قسمت های مهمی که در بازسازی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد، سرویس بهداشتی است. سرویس بهداشتی از نظرهای مختلف در بازسازی ساختمان نیاز به تعمیرات پیدا می کند و در نتیجه باید در هنگام عملیات بازسازی به آن توجه ویژه ای شود.

بازسازی سرویس بهداشتی می تواند تنها منحصر به لوله ها شود، می تواند برای تعویض کاشی ها و همچنین نحوه روشنایی سرویس بهداشتی باشد و یا به صورت کلی نیاز به تغییر در دکوراسیون در این قسمت از خانه یا محل کار حس شود. در نتیجه برای بازسازی سرویس بهداشتی بهتر است قبل از هر چیز میزان تغییرات و دلیل تغییرات مشخص شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

تعمیر لوله کشی در سرویس بهداشتی

عموماً در بازسازی ساختمان های قدیمی، تغییر سرویس بهداشتی تنها به دلیل پوسیدگی لوله ها و نشت آب انجام می شود و در خلال این کار به تغییر کاشی ها و نحوه لوله کشی و روشنایی آن نیز پرداخته می شود. البته ساختمان های جدید نیز در بسیاری از مواقع دچار مشکلات لوله کشی هستندو به ویژه ساختمان هایی که به صورت انبوه تولید شده اند، به وفور دچار مشکل لوله کشی در سرویس بهداشتی می شوند.

یکی از مشکلاتی که در بسیاری از ساختمان ها وجود دارد، نشت لوله سیفون در دستشویی است. این لوله عموماً با ترکیدگی و یا سوراخ شدن مواجه می شود و با توجه به اینکه دقیقا زیر کاسه توالت قرار دارد، اصلاح آن کار سختی محسوب می شود. برای این منظور باید کف دستشویی کنده شود و به تعمیر این لوله پرداخته شود. این نوع تعمیرات لوله عموماً مشکلات زیادی را به همراه دارد. چرا که در حین بازسازی ممکن است بسیاری از کاشی ها و حتی کاسه توالت شکسته و در نتیجه هزینه تعویض این موارد نیز به هزینه های بازسازی ساختمان افزوده شود.

اضافه کردن توالت فرنگی

یکی از مهمترین تغییراتی که در حین بازسازی ساختمان انجام می شود، اضافه کردن توالت فرنگی به اتاق دستشویی است. هرچند بسیاری از افراد توالت فرنگی را به حمام اضافه می کنند، اما بخش عمده ای از افراد ترجیح می دهند توالت فرنگی را در همان دستشویی قرار دهند.

برای اضافه کردن توالت فرنگی به دستشویی هایی که لوله کشی برای آن تعبیه نشده است، نیاز به کندن کف دستشویی دارد. در نتیجه ممکن است در این عملیات نیز کاشی های کف آسیب ببینند و بر هزینه های بازسازی بیافزایند.

تغییر کاشی و سرامیک دستشویی

همانطور که در بالا اشاره شد، در برخی موارد کندن کف دستشویی باعث آسیب رسیدن به کاشی های کف می شود. در این موارد تغییر کاشی های کف نوعی اجبار تلقی می شود. عموماً کاشی های کار شده مربوط به چندین سال قبل هستند و در بازار وجود ندارند، در نتیجه مجبور به تغییر در کل کاشی های کف خواهیم بود. البته می توان تنها کاشی های آسیب دیده را با کاشی هایی که مشابه آن باشند تعویض کرد که آنقدرها جلوه مناسبی ندارد.

علاوه بر موارد اجبار در تغییر کف دستشویی، ممکن است کاشی های استفاده شده در کف دستشویی مقبول اهالی ساختمان نباشد. این موضوع هم می تواند به دلیل کیفیت پایین کاشی های کار شده و سخت بودن تمیزکاری آن ها باشد و هم می تواند به دلیل زیبا نبودن این کاشی ها باشد. در نتیجه در بازسازی ساختمان اقدام به تعویض کاشی های کف دستشویی یکی از موارد پرکاربرد به حساب می آید.

بهبود روشنایی سرویس بهداشتی

فرقی نمی کند که سرویس بهداشتی مربوط به یک محیط کاری یا یک منزل باشد، نورپردازی و نحوه روشنایی سرویس بهداشتی بسیار مهم استو در هنگام بازسازی سرویس بهداشتی باید به نحوه روشنایی در این قسمت از ساختمان توجه شود.

شاید صحبت کردن از نورپردازی سرویس بهداشتی کمی غیرمعمول به نظر برسد، اما تغییر در نحوه روشنایی این قسمت از ساختمان هم می تواند در هزینه های انرژی تأثیرگذار باشد و هم احساس بهتری در هنگام استفاده از سرویس بهداشتی به افراد بدهد.

سخن پایانی

بازسازی سرویس بهداشتی در حین بازسازی ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مورد از جمله مواردی است که در بسیاری از پروژه های بازسازی ساختمان ضروری به نظر می رسد و باید به آن توجه شود.

استفاده از یک تیم حرفه ای و گروه کارآزموده برای بازسازی ساختمان کمک می کند تا عملیات بازسازی ساختمان با کمترین هزینه و با بالاترین سرعت و کیفیت انجام شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =