در زمان بازسازی منازل مسکونی یکی از اصلی ترین تصمیم گیری ها مربوط به نحوه تغییر دیوار و سقف خانه است. دیوارها عموماً در طی گذشت زمان از جرم ها و آلودگی هایی پوشیده می شوند و یا حتی دچار ترک خوردگی شده وآسیب در پوشش را تجربه می کنند. به همین علت ایجاد تغییرات در دیوارها در زمان بازسازی هر خانه امری ضروری است.در دهه گذشته در ساخت منازل مسکونی عموماً از سقف های ساده و بدون هیچ گونه جلوه بصری استفاده شده است. اما این موضوع در چند سال اخیر دستخوش تغییر شده و طراحان دکوراسیون داخلی نسبت به اهمیت سقف و زیبایی آن در جلوه خانه پی برده اند. وابسته به بودجه ای که در زمان بازسازی برای این کار در نظر گرفته اید می توانید تغییرات بسیار بزرگ و یا تغییرات جزیی را داخل نمای داخلی خانه ایجاد کنید.

برداشتن دیوار

اگر تصمیم دارید تا در خانه خود تغییرات اساسی ایجاد کنید، می توانید به برداشتن دیوار فکر کنید. با توجه پیشرفت علوم معماری عموماً می توان با برداشتن برخی از دیوارها در داخل خانه های قدیمی باعث تغییرات بزرگی در دکوراسیون خانه شد. هرچند این گزینه می تواند در مدت زمان بازسازی و همینطور هزینه بازسازی بسیار اثرگذار باشد، اما در برخی ساختمان های قدیمی این اقدام می تواند نتیجه باورنکردنی را ایجاد کند. توجه به نکات ایمنی در این امر یکی از مسائل مهم و اساسی در بازسازی ساختمان است. قطعاً اگر در زمان بازسازی ساختمان تصمیم بر برداشتن یک دیوار گرفته شود بایستی با استفاده از نظر کارشناسان و همینطور نیروی ماهر این اقدام صورت پذیرد.

رنگ دیوار

ساده ترین و راحت ترین اقدامی که در زمان بازسازی ساختمان می توان انجام داد، نقاشی دیوارها است. استفاده از رنگ های جدید برای پوشش دیوارها و متناسب با رنگ دکوراسیون خانه می تواند جلوه بازسازی خانه را بیشتر کند. قبل از شروع به نقاشی بایستی سطح دیوارها کاملاً صاف و یکدست شود. پیشنهاد می شود در زمان انتخاب رنگ برای دیوارها با استفاده از نظر کارشناسان بهترین رنگ بندی متناسب با معماری منزل خود را انتخاب نمایید. هرچند این موضوع می تواند وابسته به سلیقه و علاقه ساکنین هر خانه باشد، اما توجه به جلوه و هماهنگی دکوراسیون خانه از نکاتی است که باید در زمان نقاشی دیوارهای ساختمان به آن توجه شود.

کاغذ دیواری

یکی از گزینه های معروف و مطرح در بین پیمانکاران بازسازی خانه، استفاده از کاغذدیواری برای پوشش دیوارها است. کاغذدیواری با توجه به تنوع رنگ و طرح می تواند در بخش های مختلف خانه استفاده شود. تفاوت کیفیت در بین برندهای مختلف ارائه دهنده کاغذدیواری از مواردی است که باعث می شود تا شما بتوانید با توجه به بودجه مدنظر خود کاغذدیواری موردپسند خود را انتخاب کنید. هرچند برخی از افراد نسبت به وجود کاغذدیواری حس خوبی ندارند، اما اگر این اقدام با استفاده از نیروی ماهر و زبردست انجام شود می تواند نتیجه ای بی عیب ونقص را به همراه داشته باشد.

سقف

در خانه های ایرانی در سالیان گذشته آذین بندی و استفاده از گچبری در سقف بسیار مرسوم بود. اما در  دو دهه اخیر دیگر هیچ خبری از نقاشی و گچ بری در داخل سقف خانه ها وجود نداشت. آرام آرام موج جدیدی از تغییر در سقف ها در حال شکل گرفتن است. استفاده از سقف های دکوراتیو همراه با نورپردازی محیطی سقف یکی از گزینه های پر مصرف سالیان اخیر در بازسازی ساختمان است. همچنین استفاده از کناف یکی از پرطرفدارترین انتخاب ها در زمان تغییر در سقف خانه های مسکونی است. استفاده از قاب های فایبرگلاس و یا پلی پروپیلن نیز  همراه با نورپردازی ملایم یکی دیگر ازراهکارهای ممکن برای زیباتر شدن سقف در زمان بازسازی خانه است.

خلاصه

در هر خانه برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی آن می توان اقدام به بازسازی دیوارها و سقف کرد. در زمان بازسازی داخلی ساختمان می توان با توجه به بودجه درنظر گفته شده، بهترین تصمیم را برای تغییر در دیوارها و سقف اتخاذ کرد. برای این منظور می توان با استفاده از نظر کارشناسان کاربلد و حرفه ای با صرف هزینه های مناسب، تغییرات بزرگ و چشمگیری را در داخل خانه ایجاد کرد. در زمان بازسازی خانه تغییر در رنگ دیوارها، استفاده از کاغذ دیواری برای پوشش دیوار و تغییر در سقف از مواردی هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بسیار اثرگذارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =