بازسازی کف ساختمان

بازسازی کف ساختمان یکی از راهکارهای معمول در ایجاد جلوه های ساختمان است. در متریال های نوینی که برای استفاده در کف ساختمان تولید شده اند، تنوع کار را بالا برده و انتخاب را برای مشتریان سخت کرده است. ایجاد تغییرات در کف ساختمان می تواند جلوه دکوراسیون داخلی ساختمان را به صورت کامل تغییر دهد. اگر قصد دارید در بازسازی ساختمان خود، به بهبود دکوراسیون داخلی نیز بپردازید، حتماً باید تعمیرات اساسی بر روی کف را نیز در نظر بگیرید.
ساختمان های قدیمی و حتی برخی از ساختمان های نوساز در زمان ساخت بنا برای کاهش هزینه ها، از موزاییک برای فرش کردن کف ساختمان استفاده می کنند. زمانی که کف یک ساختمان موزاییک شده باشد، قطعاً بایستی از موکت و… برای مفروش کردن آن نیز استفاده شود.
در حال حاضر، خانواده ها سعی می کنند تا جایی که ممکن است اقدام به خرید ساختمان هایی کنند که کف آن ها موزاییک نبوده و از متریال های دیگری برای مفروش کردن آن استفاده شده باشد. به همین علت توصیه می شود برای فروش بهتر یک ساختمان، اگر کف آن با موزاییک فرش شده، حتماً اقدامات بازسازی ساختمان و تغییر کف ساختمان را مورد توجه قرار دهید. همچنین برای جلوه دادن به منزلی که در آن سکونت دارید نیز می توانید در حین عملیات بازسازی، کف ساختمان را تغییر دهید.
در ادامه سعی می کنیم به برخی از متریال هایی که برای مفروش کردن کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند در بازسازی کف ساختمان نیز مد نظر واقع شود، اشاره می کنیم

سرامیک

سرامیک یکی از ساده ترین متریال هایی است که برای کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. کف سرامیک شده می تواند جایگزین مقرون به صرفه ای برای تغییر موزاییک کف ساختمان باشد. استفاده از سرامیک به سادگی جلوه ساختمان را در عملیات بازسازی با تغییر مواجه می کند.
در حال حاضر با توجه به استقبال خریداران سرامیک مثل ساختمان سازان و همچنین افرادی که اقدام به بازسازی ساختمان خود می کنند، شرکت های تولید کننده سرامیک تنوع بسیار بالایی را به این نوع متریال داده اند. علاوه بر تنوع در طرح و رنگ، تنوع در کیفیت نیز از ویژگی های بازار سرامیک است و شما بسته به میزان بودجه ای که برای بازسازی ساختمان در اختیار دارید، می توانید سرامیک مد نظر خود را خریداری کنید.

پارکت

پارکت یکی دیگر از کف پوش هایی است که برای فرش کردن کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. پارکت از جنس چوب بوده و حس زیبایی خاصی را به ساختمان می بخشد. به همین علت گفته می شود استفاده از پارکت در بازسازی ساختمان علاوه بر زیباتر کردن آن، حس طبیعت را نیز به داخل ساختمان منتقل می کند و از این بابت این نوع متریال مورد علاقه بسیاری از افراد است.
در سال های اخیر استفاده از پارکت در کشور ایران رواج یافته است. البته برخی کف پوش ها که جنس چوب ندارند نیز به عنوان کف پوش پارکت شناخته می شوند. در هنگام خرید پارکت برای بازسازی کف ساختمان باید حتماً به جنس آن اشاره کنید تا کف پوش های دیگری مثل لمینت به جای پارکت در اختیار شما قرار نگیرد.

لمینت ساختمانی (پارکت لمینت)

لمینت ها بسیار شبیه به پارکت هستند. در واقع در تولید اکثر لمینت ها سعی شده تا از لحاظ طراحی به پارکت شبیه شوند. تفاوت این نوع کفپوش با پارکت این است که لمینت ها در واقع لایه های فشرده شده ای از مواد مختلف از جمله چوب هستند که در کارخانه با هم ترکیب و به صورت فشرده شده تولید می گردند.
استفاده از لمینت در بازسازی ساختمان به نسبت پارکت، هزینه بازسازی را کاهش می دهد. در واقع استفاده از لمینت هم می تواند زیبایی پارکت را به منزل برساند و هم قیمت مناسب تری داشته باشد و به همین علت است که استفاده از لمینت در بازسازی ساختمان بیشتر به چشم می خورد.
وینیل ساختمانی
وینیل یکی دیگر از کفپوش هایی است که در بازسازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و هزینه ای به مراتب کمتر از پارکت و لمینت دارد. وینیل از PVC یا بهتر است بگوییم از مواد شیمیایی ساخته می شود. این نوع کفپوش هم دوام خوبی دارد و هم به سادگی تعویض می شود. علاوه بر این، تنوع رنگ وینیل نیز می تواند سلیقه متفاوت افراد را پوشش دهد. در بازسازی ساختمان استفاده از وینیل یکی از گزینه های پیش رو برای تغییر در کف ساختمان است.
سخن پایانی
علاوه بر موارد گفته شده در بالا، سنگ و دیگر فراورده ها نیز می توانند به عنوان کفپوش در بازسازی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند اما با توجه به هزینه های زیاد آن عموماً در بازسازی ساختمان وشرکت های پیمانکاری ساختمان کمتر مورد توجه واقع می شوند.
در هنگام انتخاب کفپوش ساختمانی برای فرش کردن ساختمان در عملیات بازسازی، بایستی با توجه به بودجه خود و زیبایی هر متریال بهترین انتخاب برای جلوه دادن به دکوراسیون داخلی را انتخاب کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =