یکی از قسمت های مهم ساختمان لوله کشی و تاسیسات آن است که اجرای آن بسیار مهم است و باید توسط افراد متخصص انجام شود همچنین وسایلی که در اجرای لوله کشی ها به کار می رود باید دارای کیفیت لازم باشند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. اما باید بدانید که لوله کشی ها هرچقدر هم اصولی باشند بعد از مدتی که از عمرشان بگذرد به مشکل می خورند و نیاز به تعمیر دارند. این امر در ساختمان های قدیمی به وفور دیده شده است که بعد از گذشت سال ها لوله کشی ها نیاز به تعمیر و یا بازسازی دارند.

بازسازی لوله کشی ها متواند دلایل مختلفی داشته باشد به عنوان مثال پوسیدگی یا ترکیدگی لوله که در منازل قدیمی بیشتر دیده می شود و یا بازسازی ساختمان که باید در بعضی از قسمت ها جای لوله کشی تغییر پیدا کند و یا بنایی های داخلی و تعویض کاشی ها باعث می شود که فرد تصمیم به باز سازی لوله ها کند تا بتواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

معمولا سیستم های لوله کشی آب مصرفی و یا لوله کشی سیستم گرمایشی در زمان قدیم با استفاده از لوله های آهنی و یا گالوانیزه انجام می شده که دارای معایبی نیز بوده اند. از جمله معایبی که می توان به آن اشاره کرد زنگ زدگی و پوسیدگی این لوله ها است که باعث عمر کوتاه آن ها نیز می شود. همچنین زنگ زدگی و فرسودگی ها باعث افت فشار و در نهایت شکستگی لوله می شود. در مواردی دیده شده است که زنگ زدگی و ترک های ریز لوله ها موجب نم زدگی قسمت هایی از ساختمان شده است که این امر نیز باعث می شود که دیوار های مجاور لوله ها از بین برود. با زنگ زدگی و ترکیگی این لوله ها خسارات فراوانی به ساختمان وارد خواهد شد. وقتی دیوارها دچار نمزدگی و رطوبت می شوند زیبایی خود را از دست می دهند.

باید توجه داشت که رسیدگی به این نوع لوله هاو تعمیر آن ها از بروز مشکلاتی همچون نم زدگی و … جلوگیری خواهد کرد. همچنین این امر باعث از بین رفتن افت فشار می شود. از نکاتی که در تعمیر این نوع لوله ها بسیار مهم است ظاهر آن هاست که می توان با از بین بردن لوله های رو کار و استفاده از لوله ها درون کار ظاهر زیبایی را به سرویس بهداشتی و حمام خود داد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر قسمتی از دیوار شما دچار نم زدگی شد می توانید با تعمیر لوله های خود جلوی انتشار این موضوع را بگیرید و از مرطوب شدن قسمت های دیگر دیوار جلوگیری کنید.

امروزه با توجه به پیشرفت صنعت ساختمان لوله های پلیمری جایگزین لوله های آهنی شده اند که هم وزن مناسب تری در اجرا دارند و هم عمر آن ها طولانی تر است. باید در در نظر داشته باشید که هنگام تعمیرات از لوله ها و اتصالات جدید استفاده کنید. لوله های پلیمری و 5 لایه دارای مزیت های بسیاری هستند از مزایای این نوع لوله ها می توان به اجرای راحت، انعطاف پذیری مسیر لوله کشی، عایق گرمایی آب گرم مصرفی و … اشاره کرد. همچنین یکی دیگر از مزیت های لوله های پلیمری تعمیر راحت تر آن ها است.

باید به این نکته توجه داشته باشید که بازسازی و ترمییم لوله کشی ها کار بسیار مشکلی است و باید توسط افراد متخصص انجام شود در غیر این صورت می تواند خساراتی را به همراه داشته باشد. شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که آیا بازسازی لوله کشی سخت است یا خود لوله کشی ساختمان؟

باید در جواب این سوال بگوییم که در مواردی بازسازی لوله کشی بسیار سخت از لوله کشی است زیرا شما در هنگام بروز مشکل به سختی می توانید آن را شناسایی کنید و تعمیر، کاری که اجرا شده و سال ها از آن می گذرد بسیار سخت است.

همچنین باید بدانید که در بازسازی لوله کشی ها از لوله ها و اتصالات با کیفیت استفاده کنید و به سراغ محصولات ارزان قیمت نروید زیرا اکثر آن ها کیفیت بالایی ندارند و ممکن است پس از بازسازی شمارا با مشکل مواجه کنند. از این رو تلاش کنید تا همیشه از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 5 =