یکی از قسمت های مهم ساختمان که در حین بازسازی باید مورد توجه قرار گیرد، حمام است. بازسازی حمام اصولاً درحین بازسازی ساختمان مورد توجه قرار می گیرد. علت نیز در این است که همواره تجهیزات جدید و چیدمان و دکوراسیون جدید برای حمام وجود دارد و فقط کافی است که فرد بخواهد حمام را زیباتر از سابق کند. علاوه بر این احتمال خراب شدن لوله های کف حمام و یا کاشی و سرامیک دیواره ها و کف حمام بسیار زیاد است که می تواند در بازسازی ساختمان مورد توجه قرار گیرد.

بازسازی کف حمام

در بازسازی حمام مهمترین قسمتی که باید مورد بازنگری قرار گیرد، کف حمام است. کف حمام از چندین نظر باید مورد بررسی قرار گیرد. در درجه اول اگر لوله ها از کف رد شده اند، باید لوله ها به صورت کامل بررسی شوند. علاوه بر این باید از عایق بودن و ایزوگام مناسب کف حمام اطمینان حاصل شود.

در صورتی که به عایق نبودن اطمینان نداشته باشید و یا احتمال مشکلاتی را در لوله کشی بدهید، باید کف حمام را بازسازی کنید. برای این منظور باید کاشی های کف جدا شوند. عموماً در جداسازی کاشی های کف حمام، این کاشی ها می شکنند و قابلیت استفاده مجدد ندارند. به همین علت اگر کف حمام نیاز به تعمیرات داشته باشد، بهتر است به فکر تغییر کاشی کف نیز باشید.

برای انتخاب کاشی کف حمام، سعی کنید به سراغ کیفیت بهتر بروید نه زیبایی بیشتر! کیفیت کاشی کف حمام بسیار مهم است. اگر نمی خواهید دوباره خیلی زود مجبور به بازسازی حمام شوید، بهتر است کاشی کف حمام را از جنس مرغوب خریداری کنید تا در برابر رطوبت و آب دچار مشکل نشود.

بازسازی دیوار حمام

دیوار حمام نیز همانند کف حمام در معرض رطوبت قرار دارد و در نتیجه به مرور زمان دچار آسیب می شود. اگر کاشی کاری به خوبی انجام نشده باشد ممکن است کاشی ها بیافتند و اگر کاشی کاری به خوبی انجام شده باشد شاهد باد کردن کاشی یا مواردی از این دست نخواهیم بود.

برای بازسازی دیوار حمام، کیفیت کاشی و سرامیک به اندازه کف مطرح نیست. در اینجا برخلاف کف حمام می توانید به زیبایی کاشی دقت کنید و آن را در اولویت قرار دهید.

ساخت کابین دوش

جایگیری دوش در حمام بسیار مهم و حائز اهمیت است. بهتر است دوش و روشویی با فاصله از هم قرار گیرند. در صورتی که فضا برای ایجاد کابین دوش وجود داشته باشد، در حین بازسازی حمام، کابین دوش با دیوار کاذب یا به صورت کامل جدا می شود. این کار نظافت حمام را ساده تر کرده و آسیب های وارده به کاشی های دیوار و کف را نیز به حداقل می رساند.

اگر حمام فضای کافی برای ساخت کابین نداشته باشد، در حین بازسازی بهتر است تنها به جایگیری مناسب دوش دقت شود تا پس از پایان بازسازی ساختمان، دوش و روشویی توسط پرده از هم جدا شوند.

تراز بودن کف حمام

یکی از نکاتی که باید در حمام رعایت شود، تراز بودن کف حمام است. هرچند در حین بازسازی کف حمام به این نکته توجه می شود، اما بهتر است با تأکید بر این موضوع از مشکلات بعدی پیشگیری به عمل آید.

عدم تراز بودن کف حمام می تواند به آسیب پذیر بودن آن کمک کند. اگر آب های موجود در حمام به سمت راه آب هدایت نشوند، به مرور زمان کاشی هایی که در آن ها آب جمع می شود دچار مشکل خواهند شد. در نتیجه بهتر است در زمان بازسازی حمام به این نکته بسیار مهم توجه شود تا عمر کاشی های کف ساختمان افزایش پیدا کند.

استفاده از وان

اگر حمام شما حمام کوچکی به حساب نمی آید، حتماً در بازسازی حمام از وان استفاده کنید. البته داشتن وان های آماده خیلی ساده است و نیاز به زمان بازسازی ندارد، اما می توانید یک وان ثابت و زیبا در گوشه ای از حمام خود بسازید. علاوه بر این اگر کاشی کف را نیز تغییر دهید، می توانید از شرکت مجری بازسازی ساختمان بخواهید که دیواره های وان را نیز با کاشی کف زیباتر کند.

استفاده از وان در حمام می تواند در مصرف آب صرفه جویی کند. با توجه به هزینه های سرسام آور آب و همچنین بحران آب کشور، بهتر است با استفاده از وان در حمام هم در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم به کشور در برطرف کردن این بحران کمک نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =