بررسی پارامترهای تأثیرگذار بر هزینه بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان، یکی از گزینه هایی است که با استفاده از آن می توان هم زیبایی و جلوه یک خانه یا واحد مسکونی را افزایش داد و هم می توان ارزش آن ملک را بالا برد. با بازسازی یک ساختمان مشتری بیشتری برای آن وجود خواهد داشت و در صورتی که فرد قصد فروش داشته باشد می تواند آن را با قیمت بالاتری به فروش برساند. به همین علت است که گفته می شود هزینه بازسازی ساختمان خیلی زود باز می گردد؛ البته به شرطی که این کار به صورت اصولی و با استفاده از یک تیم حرفه ای انجام شود.

هزینه بازسازی ساختمان به پارامترهای مختلفی وابسته است. این پارامترها در کنار هم می توانند هزینه بازسازی را بالا یا پایین بیاورند. به همین علت باید قبل از شروع بازسازی ساختمان این پارامتر ها بررسی شود تا هزینه تخمینی با هزینه نهایی تفاوت چندانی نداشته باشد.

میزان تغییرات را مشخص کنید

اولین و مهمترین عامل تأثیرگذار بر روی هزینه بازسازی ساختمان، میزان تغییرات و بازسازی است. باید قبل از اینکه اقدام به بازسازی کنید، مشخص شود که چه میزان تغییرات و کار باید بر روی ساختمان یا واحد مسکونی شما انجام شود.

البته مشخص است که در حین بازسازی ممکن است ایده های تازه ای به ذهن شما بیاید که بخواهید در ساختمان خود پیاده سازی کنید. قطعاً اجرای ایده های تازه هم خالی از لطف نخواهد بود؛ اما توجه داشته باشید که ممکن است در هزینه های تخمین زده شده اختلاف زیادی ایجاد شده و در نهایت فاکتور سنگینی روی دست شما بگذارد.

در برخی موارد شما فقط نیاز دارید تا به بازسازی آشپزخانه بپردازید. بازسازی آشپزخانه از جمله معمول ترین درخواست هایی است که در حین بازسازی ساختمان های قدیمی مورد توجه قرار می گیرد. اگر شما هم قصد دارید تنها به بازسازی آشپزخانه ملک خود بپردازید، این موضوع را به صورت مشخص به پیمانکار ساختمان اعلام کنید.

تعمیرات سرویس بهداشتی نیز از جمله مواردی است که ممکن است گستره فراوانی به خود بگیرد. عموماً تصمیم برای بازسازی سرویس بهداشتی زمانی صورت می گیرد که مشکلی در این قسمت از خانه ایجاد شود. بازسازی ساده سرویس بهداشتی ممکن است در حد تعویض لوله ها و ایزوگام کف یا نهایتاً تعویض کاشی های کف که در هنگام کندن کفپوش شکسته است محدود شود و یا به تعویض کل کاشی ها، شیرآلات، سنگ توالت و… بیانجامد.

نحوه قیمت گذاری بسیار مهم است

توجه داشته باشید که قیمت گذاری برای بازسازی نمای ساختمان عموماً بر اساس مترمربع انجام می شود. تعریف مترمربع ممکن است با آنچه که شما گمان می کنید متفاوت باشد. علاوه بر اینکه خدمات متفاوت بر اساس مترمربع هزینه های متفاوتی دارند که تجمیع این هزینه ها کمی سخت به نظر می رسد. پس بهتر است به جای اینکه خودتان این میزان را محسابه کنید، آن را به شرکتی که قرار است به شما هزینه بازسازی ساختمان را اعلام کند بسپارید.

توجه داشته باشید که بسیاری از شرکت ها، منطقه یا شهری که در آن سکونت دارید را نیز برای قیمت گذاری بازسازی ساختمان مد نظر قرار می دهند. اگر در مناطق گران قیمت هر شهر زندگی می کنید، سعی کنید برای دریافت قیمت واقعی بازسازی هوشمندانه عمل کنید تا بهترین قیمت ممکن در اختیار شما قرار گیرد.

فصل مناسبی را انتخاب کنید

یکی از نکاتی که هم در هزینه و هم در سرعت کار بازسازی تأثیرگذار است، فصلی است که برای بازسازی ساختمان انتخاب می کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از مشاغل ساختمانی که باید در بازسازی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند، در فصل های خاصی هم زمان کمتری دارند و هم هزینه های بالاتری از پیمانکار اخذ می کنند.

برای مثال اگر در برنامه بازسازی شما نقاشی ساختمان نیز وجود داشته باشد، عموماً در پایان سال هزینه افراد ماهر بالاتر رفته و وقت گرفتن از آن ها نیز به شدت سخت می شود. ایزوگام، عایق بندی و قیرگونی نیز از جمله مواردی است که عموماً در بازسازی ساختمان مورد توجه است. این نوع خدمات در فصل پاییز و اوایل زمستان هم گران تر است و هم نیروی ماهر آن به سختی پیدا می شود.

قیمت گذاری پروژه ای

بهتر است قیمت گذاری به صورت پروژه ای انجام شود. در این صورت شما درگیر افراد مختلفی که باید در حین کار به شما خدمت رسانی کنند و هزینه های آن نخواهید شد. اگر یک شرکت پیمانکاری ساختمان که عملیات بازسازی ساختمان را به خوبی انجام می دهد پیدا کنید، می توانید قیمت کل خدمات را به صورت یکجا از این شرکت درخواست کنید و با خیال راحت از میزان هزینه بازسازی ساختمان خود مطمئن باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهار =